Przytul mnie

Mój „piąty tomik”. Po płycie WUKA (niebieskiej) Ciszy Jak Ta, z końcem stycznia ukazała się płyta PRZYTUL MNIE (zielona) szczecińskiego zespołu Nad Porami Roku. To kolejnych 13 moich wierszy w muzycznej oprawie…

Uczestniczyłam w brawurowym koncercie prapremierowym płyty w Szczecinie. Teraz czekamy na jej toruńską odsłonę w Domu Muz 15 lutego! Zespół Nad Porami Roku wygrał dwa lata temu YAPĘ, ale w obecnym składzie występuje od kilku miesięcy. Założycielem zespołu jest Wojtek Leśniak, autor muzyki i aranżacji wszystkich utworów. Młody skład niesie ze sobą radość ze wspólnego grania, która udziela się wszystkim słuchaczom. To będzie ich pierwszy koncert w Toruniu. Czekamy na muzyczne przytulanie z niecierpliwością.

Główny motyw okładki płyty to – jak można przeczytać na stronie zespołu – manifestacja hasła „przytulić” zarówno dla tych którzy tęsknią, ale i dla tych samotnych, którzy bliskości potrzebują… Do tego kontekst lasu jako pierwotnego bezpieczeństwa i ciszy, ale też wpisujący się w muzykę szlaków i serca. Stąd już blisko w góry. Refleksja i poezja nabiera tonów turystycznego klimatu. A wszystko w oprawie pór roku – wiosenne kuszenie gór, łagodząca wszystko jesień i zimowe – przy gorącej herbacie – wspominanie letnich przygód.


Zapraszam do wysłuchania prezentacji płyty w Muzycznej Cyganerii Radia Wrocław – opowiada Wojtek Leśniak:

Przytul mnie - zapowiedź


Więcej na stronie: www.nadporamiroku.pl