Słowa-szepty

Wiosna 2016 roku przyniosła czwarty zbiór wierszy. Wierszy szczególnych, tworzących zamkniętą opowieść… „Słowa-szepty”. Całość w pięknej oprawie – miła w dotyku okładka, szlachetny matowy papier wewnątrz i pachnące drukarską farbą litery, składające się na przeszło 40 wierszy o życiu każdego z nas – miłości, przemijaniu, odchodzeniu, tęsknocie i pamięci. Stąd niezapominajki będące kluczem i wiodącym motywem.

Słowa-szepty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochę więcej o tomiku opowiedziałam w wywiadzie „Szeptem się nie kłamie” udzielonym w październiku 2016 roku Michałowi Ciechowskiemu. Poniżej kilka fragmentów wywiadu, po całość zapraszam na stronę Michała: wywiadozerca.wordpress.com.

„Tomik jest bardzo głęboko wewnętrzny. Wiersze są szczere, opowiadają o lirycznej stronie mojego życia. I tworzą pewną historię, która opowiedziana została od pierwszego po ostatni utwór. Jest on poświęcony także tym, którzy z mojego życia już odeszli. Niezapominajki więc zostały wybrane z premedytacją. (…)

Nigdy nie zdarzyło mi się powiedzieć o sobie „poetka”. Jestem twórcą – piszę wiersze – lepsze bądź gorsze. Kategoria poety to miejsce, do którego ja jeszcze nie mam wstępu. Myślę, że każdy człowiek ma w sobie dozę wrażliwości. Obserwuję, słucham i czuję, później wyrażam się poprzez słowa. Uważam się za nadwrażliwą osobę, co jest moim nieszczęściem. (…)

Każdy z moich poprzednich trzech tomików nawiązywał do bliskich memu sercu miejsc. „Szlakiem” to refleksje bieszczadzkie i tamtejsze szlaki. „Nocne niebo śpiewa aniołami” powstał w czasie dla mnie bardzo szczęśliwym, kiedy poznawałam Bieszczady, mieszkając już w Toruniu. Trzeci – „Zawrócić” – to z kolei okres dla mnie bardzo trudny. Piszę o tym, co znam i czuję. Ślad Bieszczad znajduje się jednak w każdym – nawet w ostatnim. (…)

Jeżeli coś mnie wzruszy, poruszy, zaboli, staram się przelać to na papier. Każdy wiersz czeka na swój czas. Teraz mam taki moment wyciszenia, choć od czasu do czasu udaje mi się coś napisać. Przywiązuję bardzo dużą wagę do słowa. Bo ono ma dźwięk i moc. Najważniejszy jest jednak szept – szeptem się nie kłamie.”

 

Wiersze zawarte w zbiorze:


słowa-szepty
małe święta
jeszcze
moje dłonie
czas
chwila szczęścia
moja opowieść
przynieś mi
spotkanie
przenikanie
miasteczko
rozmowa
całym światem
przemoknięci
żeby
mówisz
nasz dom
teatr jesienny
mogę
odległość
styczeń
deszcz
my
przytul mnie
niebiesko
zostać
pośpieszny
jest dobrze
proszę
nie możesz
zostań
chciałam tylko
odpowiedź
skowyt
dzikie śliwy
spowiedź
gorycz
blisko
sennie
los
będziesz zawsze

 
Zobacz informacje prasowe i recenzje:

 

2016, 11 maja, Nowości, Mirosława Kruczkiewicz
Nowe piosenki i niepiosenkizobacz

2016, 14 października, Wywiadożerca, Michał Ciechowski
Szeptem się nie kłamiezobacz

 
 
Kup tomik  
 

 
 
 
lub zapraszam na podstronę KUP TOMIK
 
 
ISBN 978 – 83 – 64852 – 02 – 2
format 20 x 13 cm, 48 stron, oprawa twarda
Wydawca: Kwinto Kreacja, Michał Prewysz – Kwinto, Toruń 2016